img

Coğrafi İşaret

AB Coğrafi İşaret Başvurusu

Normpatent olarak, Avrupa Birliği'nin sunduğu üç farklı tip coğrafi işaretlemeyi (Mahreç, Menşe, ve Geleneksel Ürün) kapsayan hizmetler sunmaktayız. Bu işaretler, ürünlerin belirli bir coğrafyaya özgü özellikler taşıdığını ve bu özelliklerin o coğrafyanın doğal ya da kültürel öğelerinden kaynaklandığını gösterir. İşaretlenen ürünler, AB onaylı logoları kullanma hakkına sahip olur, böylece tüketiciler tarafından kolaylıkla ayırt edilir.

Normpatent ile AB Coğrafi İşaret Başvurularında Uzman Destek
Normpatent, Avrupa Birliği Coğrafi İşaret başvurularında, Türkiye'den başvuru yapacak üreticilere özel hizmetler sunar. Bu süreçte bilimsel raporların hazırlanmasından, başvuru için gerekli olan 'Single Document'ın düzenlenmesine kadar tüm aşamalarda yanınızdayız. Profesyonel ekibimiz, başvurunuzun AB standartlarına uygun ve başarıyla tamamlanması için gereken her türlü desteği sağlar.
Neden Coğrafi İşaretlemeye İhtiyacınız Var?
Coğrafi işaretlemeler, ürünlerinizin pazarda fark edilmesini sağlar ve tüketicilere ürünlerinizin özgünlüğü ve kalitesi hakkında güven verir. Ayrıca, ürünlerinizi taklitlerden ve yanıltıcı benzerliklerden koruyarak, markanızın değerini artırır.

Coğrafi İşaret Hizmetleri

Diğer Coğrafi İşaret Hizmetlerimiz

Tescilli markaların 10 yılda bir yenilenmesi.

Tescilli markaların 10 yılda bir yenilenmesi.

NORMPATENT, Türk Patent nezdinde Sınai Mülkiyet başvuruları, itirazları, yenilemeleri vb. işlemleri yapma yetkisine sahip İzmir merkezli fikri mülkiyet ofisidir. Yıllar içerisinde geliştirdiği çözüm ortaklığı ağları ile Avrupa’dan Amerika’ya Asya’dan Afrika’ya kadar tüm dünyada sınai mülkiyet başvuruları, itirazları, yenilemeleri vb. işlemleri yapabilmekte ve takip edebilmektedir.
Görüşme Başlat
Merhabalar,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?