img
img
img

Marka Hizmetleri

Marka İzleme

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından ayda iki defa yayınlanan Marka Bültenleri üzerinde yapay zeka yardımı ile tescilli markalarınızın benzerlerinin araştırıldığı izleme hizmeti.

Neden marka izleme hizmeti almalıyım?
Türk Patent ve Marka Kurumunun ayda iki defa yayınladığı marka bülteninde ilan edilen markaya, ilan süresi içinde itiraz edilmemesi durumunda marka tescil edilir. Tescil ancak mahkeme yolu ile iptal edilebilir. Mahkeme sürecinin çok daha fazla maliyetli ve uzun süreli olması sebebi ile önleyici olarak bültende çıkan benzer markaların tespit edilmesi hayati önem taşımaktadır.
Marka benzerliğine nasıl tespit ediliyor?
Her marka bülteninde yüzlerce marka ilan edildiğinden kontrolün göz ile yapılması mümkün değildir. Bu nedenle marka izleme için geliştirilmiş yapay zeka programları kullanılmaktadır. Yapay zeka tarafından süzülen benzer markalar ardından bir marka uzmanı tarafından gözden geçirilmekte ve sizlere gönderilmektedir.

Marka Hizmetleri

Diğer Marka Hizmetleri

Buluşa dair tarifname takımının hazırlanarak Türk Patent ve Marka Kurumu ya da…

Buluşa dair tarifname takımının hazırlanarak Türk Patent ve Marka Kurumu ya da…

Tescilli markaların 10 yılda bir yenilenmesi.

Türk Patent ve Marka Kurumunun ilana açtığı markaya, ilan süresinde gelen itiraza…

Türk Patent ve Marka Kurumunun marka müracaatlarına ya da marka itirazlarına ilişkin…

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından marka bülteninde ilan edilmiş benzer markaya…

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından ayda iki defa yayınlanan Marka Bültenleri…

NORMPATENT, Türk Patent nezdinde Sınai Mülkiyet başvuruları, itirazları, yenilemeleri vb. işlemleri yapma yetkisine sahip İzmir merkezli fikri mülkiyet ofisidir. Yıllar içerisinde geliştirdiği çözüm ortaklığı ağları ile Avrupa’dan Amerika’ya Asya’dan Afrika’ya kadar tüm dünyada sınai mülkiyet başvuruları, itirazları, yenilemeleri vb. işlemleri yapabilmekte ve takip edebilmektedir.
Görüşme Başlat
Merhabalar,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?