img
img
img

Endüstriyel Tasarım Hizmetleri

Endüstriyel Tasarım Başvurusu

Endüstriyel Tasarım, ürün üzerinde yapılan ayırt edici görsel yenilikler ile tasarımcısına belirli bir süre koruma sağlayan sınai mülkiyet tipidir. Başvuru aşamasında Türk Patent ve Marka Kurumunun yayınlamış olduğu kılavuza göre başvuru yapılması gerekmektedir. Uygun olmayan görsellerin tasarım başvuruları reddedildiğinden başvuru aşamasında bir vekilden destek alınması gereklidir.

Endüstriyel Tasarım koruma süresi ne kadardır?
Endüstriyel Tasarımlar her 5 yılda bir yenilenmek kaydı ile 25 yıl koruma süresine sahiptir.
Tasarımımı 1 yıl sonra piyasaya süreceğim şimdi başvurursam tüm rakiplerim tasarımımı görür mü?
Endüstriyel Tasarımlar için standard bir problem olması sebebi ile 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu tasarımının hemen görünmesini istemeyen tasarımcılar için belirli bir süre için gizli tescil süreci imkanı vermektedir. Başvuru sırasında talep edilmesi halinde tasarım başvurunuzun ilanı başvuru tarihinden itibaren 30 aya kadar ertelenebilir.

Endüstriyel Tasarım Hizmetlerimiz

Diğer Endüstriyel Tasarım Hizmetlerimiz

Başvurudan, yenileme takibine, tasarım izlemeden, tasarım itirazlarına kadar tüm tasarım hizmetlerimizin detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Endüstriyel Tasarımlarınıza dair görsellerin uygun formatlarda hazırlanıp Türk Patent ve Marka Kurumuna sunulması

Ayda 1 kez yayınlanan Türk Patent ve Marka Kurumu tasarım bülteninde yapılan izleme

Endüstriyel Tasarımlar 5 yılda bir yenilenmek şartı ile 25 yıl koruma süresine sahiptir.

Buluşa dair tarifname takımının hazırlanarak Türk Patent ve Marka Kurumu ya da yabancı bir fikri mülkiyet ofisine başvurunun yapılması

NORMPATENT, Türk Patent nezdinde Sınai Mülkiyet başvuruları, itirazları, yenilemeleri vb. işlemleri yapma yetkisine sahip İzmir merkezli fikri mülkiyet ofisidir. Yıllar içerisinde geliştirdiği çözüm ortaklığı ağları ile Avrupa’dan Amerika’ya Asya’dan Afrika’ya kadar tüm dünyada sınai mülkiyet başvuruları, itirazları, yenilemeleri vb. işlemleri yapabilmekte ve takip edebilmektedir.
tr_TRTurkish
Görüşme Başlat
Merhabalar,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?