img
img
img

Endüstriyel Tasarım Hizmetleri

Endüstriyel Tasarım İzleme

6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanuna göre Türk Patent ve Marka Kurumu kendisine yapılan endüstriyel tasarım başvurularına dair aldığı kararları ayda bir kez Tasarım Bülteni ile ilan eder. Bültende ilan edilen tasarımlara itiraz edilmemesi halinde tasarımlar tescil edilir.

Endüstriyel Tasarım izleme hizmeti neden önemlidir?
Endüstriyel tasarım başvuruları, incelemeleri patent ve markalardan farklı olarak sadece görseller üzerinden yapıldığı için incelenmesi daha zor başvurulardır. Bu nedenle tüm dünyada olduğu gibi Türk Patent ve Marka Kurumunda da aslen tescil edilmemesi gereken başvurular için tescil kararı alınması daha muhtemeldir. Bu nedenle ilan aşamasında bu tip başvuruların tespit edilmesi ve itiraz süresi içinde itiraz edilmelidir.

Endüstriyel Tasarım Hizmetlerimiz

Diğer Endüstriyel Tasarım Hizmetlerimiz

Başvurudan, yenileme takibine, tasarım izlemeden, tasarım itirazlarına kadar tüm tasarım hizmetlerimizin detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Endüstriyel Tasarımlarınıza dair görsellerin uygun formatlarda hazırlanıp Türk Patent ve Marka Kurumuna sunulması

Ayda 1 kez yayınlanan Türk Patent ve Marka Kurumu tasarım bülteninde yapılan izleme

Endüstriyel Tasarımlar 5 yılda bir yenilenmek şartı ile 25 yıl koruma süresine sahiptir.

Buluşa dair tarifname takımının hazırlanarak Türk Patent ve Marka Kurumu ya da yabancı bir fikri mülkiyet ofisine başvurunun yapılması

NORMPATENT, Türk Patent nezdinde Sınai Mülkiyet başvuruları, itirazları, yenilemeleri vb. işlemleri yapma yetkisine sahip İzmir merkezli fikri mülkiyet ofisidir. Yıllar içerisinde geliştirdiği çözüm ortaklığı ağları ile Avrupa’dan Amerika’ya Asya’dan Afrika’ya kadar tüm dünyada sınai mülkiyet başvuruları, itirazları, yenilemeleri vb. işlemleri yapabilmekte ve takip edebilmektedir.
tr_TRTurkish
Görüşme Başlat
Merhabalar,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?